Popis projektu

GZD 21 HD zero turn

Motor
Výkon
Kapacita palivové nádrže
Délka
Šířka (bez sečení)
Výška
Převodovka
Pojezdová rychlost
Pohon žacího ustrojí
Záběr sečení
Počet nožů
Sběrný koš
Vyprazdňování sběrného koše
Hmotnost

3- válcový, vodou chlazený diesel
21 (15,6) HP (kW)
22 l
2930 / 3265 (s před. závažím) mm
1280 mm
1160 / 1450 mm
hydrostatická
vpřed 0-15 – vzad 0-6 km/h
kloubová hřídel
1220 (48″) mm
3
500 l
hydraulické – zem(LD) / do výše 175 cm (HD)
550 / 665 kg

GZD 21 HD zero turn

Pohon a ovládání žacího ústrojí
Žací ústrojí je poháněné kloubovou hřídelí, která má nejen větší životnost než běžně používaný řemenový převod,ale efektivněji zabezpečuje převod točivého momentu od motoru což má vliv nejen na spolehlivost chodu ale i na nižší hlučnost při provozu. Zvedání žacího ústrojí je ovládáno hydraulicky nožním pedálem, nastavení výšky sečení má jednoduché ovládání přímo z místa řidiče.

Sběrné zařízení
Větší sběrný koš s objemem 450 litrů posečené trávy umožňuje prodloužit dobu pracovního nasazení a snížení počtu zastávek za účelem vyprázdnění koše. Sekačka je vybavená hydraulickým zařízením pro zvedání sběrného koše, které umožňuje výsyp posečené trávy v různých výškách (0,90 – 1,80 m) a její mechanizované nakládání (v nejvyšší poloze) přímo na transportní vozidlo.

Jízdní komfort
Kombinace dvoupákového řízení, pohodlné sedadlo s opěrkami rukou a rovná plošina u řidiče vytvářejí vysoký jízdní komfort.Samozřejmostí je snadná přístupnost všech důležitých ovládacích prvků přímo z místa obsluhy. Vysoký jízdní komfort má příznivý vliv na snižování zátěže obsluhy při dlouhodobém pracovním výkonu.

Kompaktní, ekonomická, bezpečná
Díky své kompaktní konstrukci a nízké váze je přeprava sekaček GZD velmi snadná. Optimalizace řady ekonomických prvků zaručuje nízké provozní náklady. Nízko uložené těžiště garantuje bezpečnost při práci v nerovném terénu.